KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
EDYTA BOGUSZEWSKA-CZERNIKOW
O kancelarii
Od 2011 r. jestem radcą prawnym przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. W tym samym roku założyłam również własną kancelarię.
Moje rozległe doświadczenie zawodowe z zakresu prawa handlowego, cywilnego, prawa nieruchomości oraz prawa pracy zdobywałam od 2004 r. podczas obsługi międzynarodowych korporacji, pracując jako prawnik w wielu warszawskich kancelariach.
Z bardzo dużą skutecznością uczestniczyłam w setkach sporów sądowych. Świadczyłam obsługę prawną osób fizycznych w sprawach cywilnych i w sprawach związanych z nieruchomościami.
Aktualnie w przeważającej mierze zajmuję się obsługą prawną podmiotów gospodarczych, w tym spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych. Ostatnio pasjonuje mnie przeżywająca ogromny rozwój branża IT. Oprócz aspektów prawnych, znam bardzo dobrze zaplecze biznesowe przeprowadzanych w tym sektorze transakcji. Doradzam firmom inwestującym w oprogramowanie i technologię, jak też startupom, a doradztwo to obejmuje cały proces, poczynając od wyboru formy prawnej działalności poprzez uruchomienie spółek, aż po wejście inwestorów.
W zakres mojej działalności jako radcy prawnego wchodzi analiza i negocjowanie umów, udzielanie porad prawnych, sporządzanie pism procesowych i opinii prawnych oraz zastępstwo klientów przed sądami.
Posiadam również wieloletnie doświadczenie jako członek Rad Nadzorczych.
Klienci bardzo cenią sobie moje duże zaangażowanie, szybkość i skuteczność działania, a także racjonalne podejście do problemów prawnych.
Dzięki wielu wyzwaniom w codziennej pracy prawnika nie narzekam na rutynę i mogę ciągle się rozwijać, a jednocześnie praca jest dla mnie przyjemnością.
Jestem autorką publikacji „Prawne środki zabezpieczające inwestora przy start-upach” w „Prawo a nowoczesność. Wyzwania-problemy-nadzieje”, pod redakcją A. Hrycaj, A. Łazarskiej oraz P. Szustakiewicza, Warszawa 2019 r. oraz
„Ochrona interesu spółki w nowej formie prowadzenia działalności gospodarczej startupu, tj. prostej spółce akcyjnej” w „Prawo w służbie Państwu i obywatelom - nowe modele zmian w polskich systemach prawnych”, pod redakcją Ł. Pilarza, Lublin 2020 r.
Jestem współautorką programu „Prawo na co dzień” emitowanego w TV REGIO oraz TVT Zgorzelec, w którym w przystępny sposób przedstawiam różne zagadnienia prawne.
Posługuję się językiem angielskim oraz rosyjskim.
Wykształcenie
Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie, aplikacja radcowska, 2007-2011 r.
Uczenia Łazarskiego w Warszawie, studium doktoranckie, prawo spółek handlowych, 2018- 2021 r.
Uczelnia Łazarskiego w Warszawie, Wydział Prawa, kierunek: prawo, studia dzienne, 2000-2005 r.
Studium Prawa Rosyjskiego, dyplom Uniwersytetu Moskiewskiego, 2004 r.
Collegium Civitas, podyplomowe studia Historia Sztuki. Perspektywa społeczna i polityczna. 2015-2016 r.
Prywatnie
Pasjonuje mnie historia sztuki. W 2016 r. ukończyłam w tym zakresie studia podyplomowe. Sztuka jest tematem przewodnim moich licznych podróży po Europie i Stanach Zjednoczonych.
Interesuje mnie też szeroko pojęta tematyka zdrowego stylu życia, w szczególności zdrowego odżywiania.
Mam męża Michała i córkę Stefanię.